● Zmiana wyglądu facebooka.

Na pewno widzieliście wiele sposobów na zmianę facebooka i zazwyczaj one nie działały. Głównie polegało to na tym, że ktoś z fałszywego konta reklamował stronę, na której można zmienić wygląd. Do postu dołączone było zdjęcie rzekomego wyglądu z profilem osoby, która zapewniała że to działa i jest z nowego wyglądu zadowolona. 
Po wejściu na stronę wystarczyło tylko wpisać numer telefonu, zatwierdzić i gotowe! No właśnie i tutaj jest problem. My zostaniemy bez kasy a nowego wyglądu facebooka jak nie było tak nie ma. Jeśli jakakolwiek strona prosi was o wasz numer telefonu to natychmiast ją zamknijcie. Jeśli podacie swój numer to będzie ona pobierać regularnie opłaty z waszej karty a pieniądze, które wam ukradnie wpływają na konto osoby, która wymyśliła taki sposób wyłudzania. Na tego typu stronach zazwyczaj na dole jest mały druczek, w którym jest napisane ile wynosi opłaca za każdego przychodzącego do nas smsa. Jest też treść smsa i numer, na jaki mamy wysłać owego smsa by anulować przychodzące smsy, ale kto czyta małe druczki na stronach? Mało jest takich osób.


Jedyny, darmowy i bezpieczny sposób na zmianę wyglądu.

Na pewno wiele osób zna ten sposób, w internecie można też znaleźć wiele poradników na ten temat. Ja jednak chciałam zrobić swój poradnik w najprostszy sposób, bez zbędnego gadania.

Potrzebne nam rozszerzenie stylish:
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/stylish/fjnbnpbmkenffdnngjfgmeleoegfcffe

Gdy już zainstalujemy stylish będzie on widoczny obok paska url jako ikonka. Po kliknięciu na nią będziemy mogli zobaczyć, jaki styl mamy zainstalowany. Będzie on zaznaczony "ptaszkiem". Po nowy styl wchodzimy na stronę userstyles.org.


Po wejściu w zaznaczony na czerwono link wyświetlą się przykładowe style. Możemy je wyszukać w wyszukiwarce będącej obok poprzez wpisanie słów kluczowych jak np "Dark facebook" czy "green facebook" lub "nature facebook". Pamiętajcie by przy wyszukiwaniu wpisywać słowo "facebook". Przy wybieraniu stylu powinniście też pamiętać, by był on przejrzysty i nie niszczył układu facebooka.
Po wybraniu stylu, który nam przypadł do gustu wystarczy kliknąć w: 

Wygląd zmieni się natychmiast. Jeśli nie przypadnie wam do gustu wystarczy kliknąć w ikonkę "stylish" i oznaczyć go lub usunąć. W taki sam sposób można też zmieniać style na innych stronach jak np tumblr czy twitter. Gdy zechcemy zmienić wygląd na inny należy pamiętać by poprzedni odznaczyć bo mogą się one zmieszać i źle to będzie wyglądać. Oczywiście w zależności od tego, jak wyglądają owe style, bo czasem mogą się one ładnie komponować ze sobą i nie gryźć, pod warunkiem że są dobre dobrane kolorystycznie.

U mnie po zmianie wygląda to tak jak na screenie niżej. Wybrałam ciemny kolor by nie męczyć oczu kiedy używam facebooka późno w nocy ;).


1 komentarz:

  1. Super notka! Możesz również dodać do niej stronę z rozszerzeniem do Maxthon: http://extension.maxthon.com/detail/index.php?view_id=1711&category_id=
    Pozdrawiam i idę kombinować z wyglądem fb ;)

    Zapraszamy na naszego bloga ->klik<-

    OdpowiedzUsuń

✺ Moderowanie komentarzy jest włączone. Posty reklamujące, spam, hejt - nie będzie potwierdzany :).

✺ Jeśli widzisz w moim poście jakiś błąd - napisz mi o tym. Sprawdzam tekst kilka razy, ale zdarza mi się coś pominąć ;).

✺ Dziękuję za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Cieszę się, że podoba wam to co dodaję na tego bloga! :).