● Odnośnik do instagrama


PIERWSZY SPOSÓB.

Wejdź na swojego instagrama na komputerze. Kliknij w  "edytuj profil" przy ikonce lub na górze tak jak na screenie niżej.


Następnie kliknij w "Wizytówki", znajduje się to w lewej kolumnie. Po kliknięciu w "wizytówki" pojawi Ci się taki obrazek jak na screenie niżej.

1.Wybierasz sobie jaki obrazek chcesz by widniał gdy ktoś chce odwiedzić Twój profil.

2.Gdy już wybierzesz ikonkę pojawi się kod. Skopiuj go.
3.Wchodzisz teraz na swojego bloga.

4.Na górze w panelu masz "Projekt".W kolumnie po lewej stronie "Układ".
Wchodzisz w układ i wtedy klikasz na "dodaj gadżet" i wybierasz "java/ html".

5.Gdy już pojawi Ci się pole wklejasz w nie ten kod, który wcześniej skopiowałaś. Zapisz sobie jakoś ten gadżet np "tutaj mój instagram" (będzie to napis nad tą ikonką, którą wcześniej wybrałaś).Zapisz wszystkie opcje. Teraz tylko wybierz sobie gdzie chcesz by widniała Twoja ikonka i zapisz rozmieszczenie.

U mnie na blogu po zapisaniu wyglądało to tak:DRUGI SPOSÓB.

Dodajemy gadżet, tak jak poprzednio JAVA/HTML, później jak już kończymy to wybieramy gdzie ma się znajdować, w jakim miejscu na blogu.

WPISUJEMY TEN KODPrzezroczyste ikonki można pobrać na stronie http://icons.iconarchive.com. Wystarczy, że sobie wyszukasz nazwę zdjęcia po angielsku, klikniesz i tam wybierasz sobie jaką ma mieć wielkość po czym kopiujesz link i wklejasz w drugiej linijce kodu.


 Stworzyłam sobie pierwszy przezroczysty obrazek na tej stronie www.picmonkey.com (Wybieramy DESIGN> TRANSPARENT CANVAS w bocznej kolumnie, zapisujemy > APPLY > zjeżdżamy na dół klikając w >RESIZE, odznaczamy KEEP PROPORTIONS i ustawiamy sobie jaką wielkość ma mieć obrazek, po czym zapisujemy klikając w APPLY i ustawiamy co chcemy. Gdy już skończymy, zapisujemy na komputerze.

Jak uzyskać link, kiedy już mamy gotową ikonkę?

Można to zrobić w imageshack. Kiedy już jesteś na stronie możesz założyć konto, ale wygodniej jest się zalogować przez fb. Gdy już to zrobisz kliknij w UPLOAD. Pojawi się takie okienko.

Screen pożyczony z bloga www.vademecumblogera.pl

Kliknij w BROWSE & UPLOAD i wybierz ikonkę, którą wcześniej tworzyłaś.
W pustym polu pojawi się link do obrazka, skopiuj go i najlepiej wklej do nowej karty, by gdzieś go nie zapodziać. Na koniec wklejasz w drugą linijkę kodu podanego wcześniej i GOTOWE! 


W podobny sposób możesz dodać też odnośniki do innych linków, ale wtedy usuń znacznik "div" czyli  <div id="mInst">.

2 komentarze:

  1. fajny post, wielkie dzięki :) fajnie prosto napisany, bez żadnych zbędnych pierdół, bardzo mi pomógł.

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi pomogłaś, dzięki! <3

    OdpowiedzUsuń

✺ Moderowanie komentarzy jest włączone. Posty reklamujące, spam, hejt - nie będzie potwierdzany :).

✺ Jeśli widzisz w moim poście jakiś błąd - napisz mi o tym. Sprawdzam tekst kilka razy, ale zdarza mi się coś pominąć ;).

✺ Dziękuję za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Cieszę się, że podoba wam to co dodaję na tego bloga! :).