niedziela, 16 lutego 2014

#7.Walentynki, czyli dzisiaj powiem Ci że Cię kocham i kupię kwiaty.

Cudowne Święto Zakochanych, w którym kupujemy prezenty dla naszej drugiej połówki, wyznajemy sobie miłość, ale też Święto podczas którego wszystkie osoby bez drugiej części serca się dołują, cały dzień chodzą przygnębione i smutne bo to, że są singlami jeszcze bardziej się przypomina.Sama dosyć niedawno to przeżywałam bo jakieś 2 lata temu.

Wszyscy w tym dniu chodzą do sklepów kupować upominki dla siebie nawzajem.
Są też tacy, którzy na domiar tego wstawiają słitaśne posty na swoją facebookową tablicę, wyznajemy sobie w tym dniu miłość aż rzygać się chce.
Są też takie osoby, które ten dzień spędzają zwyczajnie.

Ale czy to wszystko jest naprawdę potrzebne?

Czy dzień zakochanych nie powinien być dniem, w którym obchodzimy sam fakt, że się kochamy i że jesteśmy ze sobą jakiś czas?


Niestety, ludzie potraktowali walentynki jako konieczność wyznawania sobie miłości i robienia prezentów a przecież mogliby mieć walentynki każdego dnia, gdyby tylko chcieli.

A jeśli nawet nie każdego dnia, to co jakiś czas bo miło jest dostać prezent od swojej połówki serca tak bez okazji i usłyszeć wyznanie miłości, prawda?


Przyznam też, że smutno jest samemu spędzać to święto gdy się kogoś kocha i jest z tą osobą. A jeszcze gorzej spędzać to święto patrząc jak osoba którą kochamy jest szczęśliwa z kimś innym. Z kimś, kto nie jest nami. 

Walentynki to też dzień, w którym możemy się przyznać kto nam się podoba lub ewentualnie kolejny rok udawać że nic się nie dzieje i wysłać tajemniczo walentynkę do tej osoby.

~ ~ ~

2 komentarze:

 1. Moim zdaniem walentynki powinny być ogólnie świętem miłości, każdego do każdego. Dla mnie, to nie jest dzień tylko "zakochanych". Co roku dostaję od mamy lizaka w kształcie serduszka, sama też coś daję najbliższym, każdemu, kogo kocham, bo wyrażenie "Kocham Cię", mówimy chyba nie tylko swojej drugiej połówce. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że codziennie powinno się okazywać sobie miłość. Jednak walentynki to cudowne święto. Poza tym dobry pretekst by wyjść do kina czy restauracji. Lubiłam 14 lutego nawet gdy byłam singielką i to podtrzymuję do tej pory.
  Dużo miłości życzę!

  Pozdrawiam
  AJKstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

✺ Moderowanie komentarzy jest włączone. Posty reklamujące, spam, hejt - nie będzie potwierdzany :).

✺ Jeśli widzisz w moim poście jakiś błąd - napisz mi o tym. Sprawdzam tekst kilka razy, ale zdarza mi się coś pominąć ;).

✺ Dziękuję za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Cieszę się, że podoba wam to co dodaję na tego bloga! :).