wtorek, 24 grudnia 2013

Muzyka na blogger.com

Wiele osób pyta jak dodać muzykę na bloga, więc wpadłam na pomysł by wam udostępnić łatwy sposób dodawania muzyki na bloga.


1.Musisz wejść na stronę tego odtwarzacza:

http://scmplayer.net/

2. Na początku wybierasz, jak ma wyglądać pasek z muzyką - w tym celu zaznaczasz odpowiedni wygląd.

3. Klikamy na "Edit Playlist" - a tam powinny być takie puste miejsca w dwóch kolumnach - jedna to "song title" - tytuł piosenki, jaki ma widnieć podczas puszczania tej piosenki.
Druga kolumna to "adres url" - tutaj musisz skopiować adres piosenki. np. poszukaj ją na youtube, skopiuj link i wklej go.

4. Po wypełnieniu tych pustych miejsc piosenkami i linkami klikamy na "Configure Setting".

Auto Play to automatyczne puszczanie piosenek przy otwieraniu bloga. Tzn. jeśli ktoś wejdzie na twojego bloga, usłyszy automatycznie, bez włączania niczego muzykę. Jeśli tego nie chcesz - odznacz.

Shuffle Playback - tutaj odtwarza w kolejności losowej.

Default Volume - tutaj ustawiasz sobie głośność podczas odtwarzania.Ja mam ustawione na 30, żeby zbyt głośno nie walnęło jak ktoś wejdzie w nocy na bloga ;D.

Repeat Mode - tryb powtarzania.

5. Pod spodem jest przycisk "Done" klikamy na niego. A tam wyskakuje taki dziwny adres. To HTML potrzebne do tego odtwarzacza.

6. Wchodzimy na swoje konto w Bloggerze. Następnie klikamy projekt > układ.

Tam powinny być wszystkie gadżety, jakie masz na stronie.

7. Na dole powinien być taki długi gadżet. Przeciągnij go nad gadżetem ze stronami.Ja sobie go przyciągnęłam na samą górę pod nagłówkiem.Ma on po lewej stronie taki szary pasek z białymi kropkami.

Kliknij "dodaj gadżet" i znajdź  "HTML/Java script".

8. Wklej wspomniany tekst z punktu piątego.Nic nie zmieniaj bo inaczej Ci nie odtworzy.

9. Zapisz rozmieszczenie.Zapisz sobie tez adres strony w zakładkach.Gdy na nią wejdziesz, od razu zostaną zapisane ustawienia takie jak poprzednio - jedyne co możesz zrobić to zmienić je, gdy Ci się znudzą w dodatku włączy się muzyka, jaką masz na blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

✺ Moderowanie komentarzy jest włączone. Posty reklamujące, spam, hejt - nie będzie potwierdzany :).

✺ Jeśli widzisz w moim poście jakiś błąd - napisz mi o tym. Sprawdzam tekst kilka razy, ale zdarza mi się coś pominąć ;).

✺ Dziękuję za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Cieszę się, że podoba wam to co dodaję na tego bloga! :).